برنز جهانی، عیدی عابدینی به ورزش ایران

مسابقات جام جهانی شمشیربازی مجارستان که از ۲ لغایت ۴ فروردین در بوداپست مجارستان برگزار شد با بازگشت مجدد مجتبی عابدینی به فرم  ایده ال و درخشش وی در این رقابتها همراه گردید. یکی از قدرتمندترین نمایش های عابدینی در این تورنمنت رویارویی وی با حریف قدرتمند کره ای و صاحب جایگاه دوم رده بندی جهان بود که عابدینی با تسلط و هوش خود توانست این حریف قدر را از پیش رو برداشته و انتقام شکست خود در رقابتهای بازیهای های آسیایی جاکارتا را از این حریف کره ای بگیرد.

عابدینی همراه با دیگر هم تیمی های خود، محمد رهبری، محمد فتوحی و فرزاد باهر در روز نخست رقابتهای انفرادی به مصاف حریفان خود رفتند. علی پاکدامن پیش از این به دلیل حضور در جمع ۱۶ شمشیرباز برتر دنیا، رقابت خود را می بایست از دور حذفی ۶۴ نفر آغاز نماید.

هر سه نماینده کشورمان در دور گروهی موفق شدند با پیروزی در برابر حریفان خود به دور حذفی راه یابند. محمد رهبری با ۵ برد و یک شکست مستقیما به دور حذفی ۶۴ نفر صعود کرد، عابدینی، فتوحی و باهر نیز پس از پیروزی در دور حذفی مقدماتی به جدول ۶۴ حذفی راه یافتند. بدین ترتیب برای نخستین بار هر پنج نماینده کشورمان به دور حذفی ۶۴ راه یافتند.

در مرحله حذفی ۶۴ فتوحی به حریف رومانیایی باخت و در رده ۴۸ ایستاد، فرزاد باهر ابتدا حریف روس را از پیش رو برداشت اما سپس در برابر عابدینی شکست خورد و در رده ۳۱ قرار گرفت، رهبری ابتدا حریفی از فرانسه را از پیش رو برداشت اما سپس در برابر حریف کره ای شکست خورد و رتبه ۲۳ را از آن خود نمود، پاکدامن ابتدا حریف آلمانی را شکست داد اما پس از شکست برابر حریف رومانیایی در رتبه ۱۹ قرار گرفت. عابدینی ابتدا حریف آلمانی را شکست داد سپس در برابر فرزاد باهر با نتیجه ۱۵ بر ۱۱ به پیروزی رسید، وی در ادامه حریف قدرتمند کره ای که در رتبه دوم جهانی قرار دارد را با نتیجه ۱۵ بر ۱۴ شکست داد و برای ورود به جمع چهار شمشیرباز برتر و کسب مدال در برابر حریف روس ایستاد، عابدینی این حریف قدر را نیز ۱۵ بر ۹ شکست داده و ضمن راهیابی به مرحله پایانی مدال برنز خود را مسجل نمود، عابدینی در مرحله نیمه نهایی به دیگر حریف کره ای باخت و به جایگاه سوم و مدال برنز رقابتها دست یافت.

در بخش تیمی، شمشیربازان کشورمان ابتدا بلغارستان و اکراین را  از پیش رو برداشته اما سپس در برابر آلمان شکست خورده و از دست یابی به مدال باز ماندند، تیم کشورمان در ادامه برای تعیین جایگاه ۵ تا ۸ مسابقات به مصاف فرانسه رفت که این بازی را نیز به رقیب خود واگذار نمود. پس از آن تیم ایران با برد در برابر تیم آمریکا به رتبه هفتم بخش تیمی مسابقات دست یافت.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *