سابر ایران نایب قهرمان جام جهانی ایتالیا

مسابقات سابر جام جهانی ایتالیا از تاریخ ۱۷ لغایت ۱۹ اسفندماه در شهر پادوا ایتالیا برگزار شد.

تیم کشورمان با ترکیب علی پاکدامن، نیما زاهدی، مجتبی عابدینی، محمد فتوحی، محمد رهبری و با هدایت پیمان فخری در این رقابتها حاضر شد.

در بخش انفرادی این مسابقات مجتبی عابدینی، محمد رهبری و محمد فتوحی پس از رقابت با حریفان خود در جدول های گروهی به دور حذفی مسابقات راه یافتند اما نیما زاهدی موفق به صعود به دور حذفی نشد و در جایگاه ۲۰۰ مسابقات ایستاد. محمد رهبری نیز پس از شکست در دور نخست حذفی در رده ۱۲۱ ایستاد، علی پاکدامن، مجتبی عابدینی و محمد فتوحی نیز در دور حذفی ۶۴ از حریفان خود شکست خوردند و به ترتیب در جایگاههای ۳۳، ۴۶ و ۶۳ رقابتهای انفرادی ایستادند.

اما در بخش تیمی مسابقات تیم سابر کشورمان با درخشش فوق العاده حریفان قدرتمند خود را شکست داده و با اقتدار راهی فینال مسابقات شدند.

تیم ایران در ابتدا تیم های اسپانیا و کانادا را شکست داده و به جدول ۸ تیم برتر مسابقات راه یافتند، در این مرحله تیم ایران به مصاف تیم قدرتمند مجارستان رفت که با اقتدار این تیم را شکست دادند، در نیم نهایی ایران به مصاف ایتالیای میزبان رفت که در یک دیدار سخت و نفس گیر تیم قدرتمند ایتالیا از پیش رو برداشت و به فینال مسابقات راه یافت، در فینال ایران در برابر تیم کره جنوبی شکست خورد و عنوان نایب قهرمانی جام جهانی ایتالیا را از آن خود نمود.

ارسال نظر شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *